Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Noc Sów - relacja z wydarzenia Drukuj
 

W sobotę 11 lutego Białowieski Park Narodowy zorganizował Noc Sów koordynowaną przez Stowarzyszenie Jestem na pTAK! Przeprowadziliśmy ją w dwóch lokalizacjach w Puszczy Białowieskiej: na terenie Białowieskiego Parku Narodowego oraz w pobliżu Starej Białowieży.

Czytaj całość...
 
Zapraszamy na Noc Sów! Drukuj
 

Uhuu-huu! Uhuu-huu! Zimowy czas z długimi wieczorami i nocami sprzyja aktywności sów i mamy nadzieję, że uda nam się sowy usłyszeć, a może i zaobserwować! Zapraszamy w sobotę 11 lutego do wspólnego spaceru podczas którego będziemy uważnie wsłuchiwać się w nocne życie lasu. Przed spacerem i w czasie jego trwania opowiemy co nieco o tych nocnych drapieżnikach i zaprezentujemy nasze zbiory dotyczące tych pięknych stworzeń. Jeśli ekscytuje Was wieczorna wycieczka do lasu i nasłuchiwanie przyrody – serdecznie zapraszamy! Wydarzenie jest skierowane do młodszych i starszych wielbicieli ptaków i jest bezpłatne.

Czytaj całość...
 
Hyundai Motor Poland przedłuża współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym Drukuj
 

W 2023 roku Hyundai Motor Poland, jako Partner Motoryzacyjny, kontynuuje swoje zaangażowanie we współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym. Będzie to już trzeci rok współpracy Hyundai i BPN.

Czytaj całość...
 
Ferie zimowe w Białowieży 2023 Drukuj
 

W dniach 23.01-3.02 na Podlasiu będą trwały ferie zimowe. Dzieci i młodzież przebywające w gminie Białowieża zapraszamy do ich wspólnego spędzenia! W ramach ferii organizowanych przez Białowieski Ośrodek Kultury, pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego poprowadzą dwa dni zajęć: we wtorek 24 stycznia i w poniedziałek 30 stycznia w godzinach 9-13. Spędzimy czas poznawczo, odkrywczo, twórczo. I oczywiście - w dobrym towarzystwie i pięknych okolicznościach zimowej przyrody.

Czytaj całość...
 
Pani Anna Kulbacka w gronie Zasłużonych Przewodników po Białowieskim Parku Narodowym Drukuj
 

Podczas pierwszego w 2023 roku szkolenia dla przewodników po Białowieskim Parku Narodowym, które odbyło się 17 stycznia w siedzibie Parku,  uroczyście, w gronie ponad 80 przewodników, wręczono pani Annie Kulbackiej akt nadania tytułu oraz odznakę „Zasłużony Przewodnik po Białowieskim Parku Narodowym" w dowód uznania zasług na rzecz upowszechniania wiedzy przyrodniczej i kulturowej o Białowieskim Parku Narodowym i Puszczy Białowieskiej. Wniosek nominacyjny o przyznanie tytułu złożyło Koło Przewodników PTTK przy Oddziale PTTK im. J.J. Karpińskiego w Białowieży.

Czytaj całość...
 
<< start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej > koniec >>

Pozycje: 46 - 54 z 1036
  • Polish
  • English
home