Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
29 grudnia 2022 roku obchodzimy 101 rocznicę ustanowienia ochrony ścisłej Drukuj

      w Białowieskim Parku Narodowym!

 

Dziś mija 101 lat odkąd 5 fragmentów Puszczy Białowieskiej zostało objętych ochroną jako rezerwaty przyrody. Fragmenty te zostały wybrane przez rządową komisję, kierowaną przez profesora Władysława Szafera, między innymi dzięki temu że były to obszary nieomal nietknięte ręką ludzką. Na ich stan zachowania w początkach XX wieku roku wpłynęła przeszłość Puszczy Białowieskiej: ochrona nadana przez królów I Rzeczpospolitej i władców Imperium Rosyjskiego, a przez to ograniczone użytkowanie zasobów leśnych na przestrzeni wieków.

Czytaj całość...
 
REZERWAT POKAZOWY ŻUBRÓW BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO Drukuj

      laureatem w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej!

 

Miło nam poinformować, że Rezerwat Pokazowy Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego otrzymał nagrodę w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022 roku - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.
Wręczenie certyfikatów XIX edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny odbyło się 15 grudnia 2022 r. w siedzibie zespołu "Mazowsze" w Otrębusach. W uroczystości uczestniczyła pani Katarzyna Kopiejczyk - Z-ca Dyrektora ds. administracyjnych Białowieskiego Parku Narodowego.

Czytaj całość...
 
II Konwent Żubrowy w Białowieskim Parku Narodowym Drukuj
 

W dniu 8 grudnia br. w Białowieskim Parku Narodowym odbył się Drugi Konwent Żubrowy – na spotkaniu gościliśmy około 100 osób – uczniów, nauczycieli i rodziców.

Czytaj całość...
 
Etap finałowy XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej już za nami! Drukuj
 

1 grudnia 2022 roku w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego odbył się etap finałowy XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce", skierowanego do podlaskiej młodzieży. Celem Konkursu jest poszerzenie wiedzy ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania różnorodności biologicznej, w szczególności pięknych przyrodniczych miejsc na Podlasiu, w tym unikalnej przyrodniczo Puszczy Białowieskiej.

Czytaj całość...
 
Konsultacje rocznych zadań ochronnych na 2023 rok Drukuj
 

Białowieski Park Narodowy przedstawia do konsultacji społecznych roczne zadania ochronne (na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 7 listopada 2014 r. w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Białowieskiego Parku Narodowego (Dz. U. z 2014 r. poz. 1735) oraz zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku z dnia 6 listopada 2015 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Puszcza Białowieska PLC200004 (Dz. U. województwa Podlaskiego z 2015 r. poz. 3600)) na rok 2023.

Uwagi należy przesyłać na adres: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć do 21 grudnia 2022 r.

Załączniki:
pdf Projekt zarządzenia (62.51 Kb)
pdf Załącznik 1 - Rodzaj, zakres oraz lokalizacja zadań ochronnych do realizacji w 2023 r. (738.44 Kb)

 
<< start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej > koniec >>

Pozycje: 55 - 63 z 1036
  • Polish
  • English
home