Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Tegoroczne żubrzyce mają już imiona! Drukuj
 

Dwie żubrzyce, urodzone w czerwcu i lipcu tego roku w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego, mają już imiona! Dzięki Państwa propozycjom imion, a następnie głosom, jałówki zyskały piękne jesienne i lokalne imiona. Starsza z nich, urodzona 20 czerwca córka Poluny, otrzymała imię Powojka, a nieco młodsza, urodzona 9 lipca córka Powieki, imię Powieża. Obie jałówki zyskały również „rodziców chrzestnych": Powojka „ mamę chrzestną" Zuzę Kołodziejczyk, a Powieża „tatę chrzestnego" Marcina Jamróza.

Czytaj całość...
 
Białowieski Park Narodowy ogłasza konkurs PN "Jak Cię słyszą, tak namalują i przedstawią" Drukuj
 

Do udziału zapraszamy wszystkie szkoły, placówki oświatowo-wychowawcze, ośrodki i instytucje, także biblioteki. Zachęcamy do tworzenia prac konkursowych również dorosłych twórców.

Czytaj całość...
 
Konkurs "Imiona dla żubrzyc" - II etap Drukuj
 

Puszcza Białowieska jest już w pełni w jesiennej szacie. Imiona dla żubrów, które zaproponowali Państwo w I etapie Konkursu „Imiona dla żubrzyc” także są bardzo jesienne: złote, utkane pięknymi o tej porze roku krzewami i kwiatami, a czasem też pochmurne i deszczowe… tak jak czasem też wygląda jesień.

Spośród wieeeelu (ponad 1300!) propozycji imion przesłanych przez Państwa, Jury Konkursowe dokonało niełatwego wyboru, typując 10 imion przeznaczonych do II etapu. I teraz jeszcze jedna prośba do Państwa: wejdźcie w link https://forms.gle/nJR1ypDA4tsDusvLA, przeczytajcie propozycje imion, przyjrzyjcie się naszym żubrzycom i wybierzcie dla nich najlepsze imiona!

Każda osoba może głosować jeden raz.

Czytaj całość...
 
Konkurs "Imiona dla żubrzyc" Drukuj
 

20 czerwca oraz 9 lipca bieżącego roku w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego powitaliśmy na świecie dwie żubrze jałówki. Nasz przychówek nie ma jeszcze imion, dlatego zwracamy się o pomoc do Państwa.

Czytaj całość...
 
Zapraszamy na wystawę trójwymiarowych fotografii przyrodniczych. Drukuj
 

Od 5 września 2022 r. w Pawilonie Edukacyjnym Rezerwatu Pokazowego Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego prezentowana jest wyjątkowa wystawa trójwymiarowych fotografii pt. „Białowieski Park Narodowy 1921-2021. 100 lat ochrony”.

Czytaj całość...
 
<< start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej > koniec >>

Pozycje: 64 - 72 z 1036
  • Polish
  • English
home