Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Białowieski Park Narodowy zaprasza do Konkursu Wiedzy Ekologicznej Drukuj

     pt. „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce"

 

W roku szkolnym 2022/2023 Białowieski Park Narodowy realizuje XI edycję Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Celem Konkursu jest poszerzanie wiedzy ekologicznej, zapoznanie z różnymi formami ochrony przyrody w Polsce oraz zwrócenie uwagi na unikalność przyrodniczą Podlasia, a w szczególności na walory przyrodnicze parków narodowych i krajobrazowych. Konkurs adresowany jest do młodzieży ze starszych klas podlaskich szkół podstawowych.

Czytaj całość...
 
NA GRZYBY! Drukuj
 

Po raz 26. Białowieski Park Narodowy zaprasza na Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej. Jej uroczyste otwarcie odbędzie się w sobotę 17 września 2022 roku o godzinie 12.00 w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży.
W tym roku na ekspozycji pokażemy „Bezblaszkowe grzyby nadrzewne Puszczy Białowieskiej". Wystawę przygotują specjaliści z Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej.

 
Podlaska natura zasila Jagę! Drukuj
 

Dumą i wyróżnikiem Podlasia jest przede wszystkim natura, przepiękne krajobrazy i niczym niezmącony spokój, który można podziwiać w czterech parkach narodowych. Jednocześnie Podlasie ma również inne wyróżniki - między innymi dobrze wszystkim znany zespół piłkarski Jagiellonia Białystok! Chcąc połączyć te dwie sławy, podlaskie parki narodowe rozpoczynają współpracę z Jagiellonią, która będzie trwała do końca rundy jesiennej!

Czytaj całość...
 
Zaproszenie do udziału w castingu do II edycji teleturnieju TVP Nauka "Giganci Nauki" Drukuj
 

Stacja TVP Nauka organizuje casting do II edycji teleturnieju „Giganci Nauki". Jest on kierowany do wszystkich miłośników nauki. Do wygrania jest 20 000 zł. Jednym z tematów teleturnieju będą ginące gatunki (rośliny i zwierzęta) w Polsce i na świecie.

Czytaj całość...
 
Roztoczański Park Narodowy zaprasza do IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO Drukuj

    „Przyroda jaką znam” pt. Serce drzewa

Czytaj całość...
 
<< start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej > koniec >>

Pozycje: 73 - 81 z 1036
  • Polish
  • English
home