Strona główna arrow Aktualności arrow Zmarł hodowca Eugeniusz Dawidziuk Iwacik
Zmarł hodowca Eugeniusz Dawidziuk Iwacik Drukuj E-mail
 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 13 września 2017 roku, w drodze z pracy do domu, zmarł nagle Eugeniusz Dawidziuk Iwacik, zatrudniony na stanowisku hodowcy w Ośrodku Hodowli Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Straciliśmy odpowiedzialnego pracownika i dobrego Kolegę.

Eugeniusz urodził się 6 kwietnia 1952 roku w Widowie k. Bielska Podlaskiego. Miał wykształcenie podstawowe.

Pracę zawodową rozpoczął 15 lutego 1969 roku w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Bielsku Podlaskim. Pracował w nim do 14 kwietnia 1970 roku jako monter maszyn rolniczych. W 1971 roku, przez parę miesięcy (26 kwietnia - 2 listopada), zatrudniony był w Międzykółkowej Bazie Maszynowej w Bielsku Podlaskim, przy obsłudze ciągnika. W 1972 roku ukończył rzemieślnicze kursy czeladnicze z zakresu blacharstwa. W okresie od 24 listopada 1972 roku do 11 listopada 1974 roku odbywał zasadniczą służbę wojskową. Po jej ukończeniu, w dniu 10 grudnia 1974 roku rozpoczął pracę w brygadzie remontowej w Nadleśnictwie Białowieża. Pracował tutaj do 31 lipca 1995 roku.

Z Białowieskim Parku Narodowym związał się 1 maja 1996 roku. Pracował początkowo jako blacharz, później - robotnik gospodarczy, a od 1 lipca 2014 roku na stanowisku hodowcy w OHŻ.

Eugeniusz za miesiąc miał odejść na emeryturę. Zostawił żonę i trójkę dorosłych dzieci.

Aby docenić pracowników Parku związanych z żubrami, kierownictwo OHŻ BPN podjęło decyzję, że tegoroczne cielęta zostaną ich „chrześniakami". Jedna z jałóweczek urodzonych w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, miejscu pracy Eugeniusza, otrzymała kilka dni temu imię „Pogienka" i została „przypisana" właśnie naszemu zmarłemu Koledze. Niestety, „chrzestny" nie zdążył już o tym się dowiedzieć.

Pogrzeb Eugeniusza odbędzie się 15 września 2017 roku. Wyprowadzenie zwłok z domu (Park Dyrekcyjny 14) o godz. 8.00.

Cześć Jego pamięci! 
  • Polish
  • English
home contact sitemap