Strona główna
23. WYSTAWA GRZYBÓW PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ JUŻ ZA NAMI Drukuj E-mail
 

23. Wystawa Grzybów Puszczy Białowieskiej odbyła się w dniach 16-17 września 2017 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży. W tegorocznych zbiorach uczestniczyli: mykolodzy, wolontariusze, uczniowie Technikum Leśnego w Białowieży, pracownicy parku. Puszczańskie grzyby do gatunku oznaczali mykolodzy: dr Anna Kujawa, dr hab. inż. Andrzej Szczepkowski, dr hab. Błażej Gierczyk i lek. med. Tomasz Ślusarczyk.

Uroczyste otwarcie 23. Wystawy Grzybów Puszczy Białowieskiej przez Dyrektor Olimpię Pabian i zastępcę Dyrektora Aleksandra Bołbota miało miejsce w sobotnie południe 16 września 2017. Na przybyłych Gości czekała niespodzianka: gawęda ilustrowana „Grzyby naturalnie" z tekstem dr Anny Kujawy, broszura „Czy wiesz co jesz?", m.in. z grzybowymi przepisami kulinarnymi Izy Kulińskiej (autorka bloga kulinarnego „Smaczna Pyza") oraz biuletyn przyrodniczy Białowieskiego Parku Narodowego „Matecznik Białowieski". Na ekspozycji można było obejrzeć 251 gatunków grzybów. Prezentowane były one w grupach: grzyby jadalne; grzyby niejadalne, w tym: grzyby nadrzewne i nadrewnowe; grzyby trujące,

W przeddzień wernisażu Wystawy, w piątek 15 września 2017, dzięki uprzejmości Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce, zaprosiliśmy do jego siedziby przedszkolaki i uczniów z placówek oświatowych Euroregionu Puszcza Białowieska. Spotkaliśmy się z 26 grupami - to ponad 530 uczestników. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem specjalnie przygotowanej grzybowej mini ekspozycji, a dla uczestników przygotowaliśmy materiały edukacyjne dostosowane do ich wieku.

Ogółem 23. Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej obejrzało przeszło 1600 osób. 

 

Kraina Żubra

 

Ministerstwo Środowiska

 

 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home contact sitemap