Strona główna arrow Aktualności arrow Projekcja filmu dokumentalnego Sól Ziemi dla szkół i mieszkańców z regionu
Projekcja filmu dokumentalnego Sól Ziemi dla szkół i mieszkańców z regionu Drukuj E-mail
 

Ponad 180 osób: młodzieży i dorosłych uczestniczyło w seansie filmu dokumentalnego „Sól Ziemi” przedstawiającego pracę i życie wybitnego brazylijskiego fotografa: Sebastiano Salgado. Białowieski Park Narodowy przygotował projekcję we współpracy z Docs Against Gravity i Hajnowskim Domem Kultury.

Dla wielu młodych ludzi, którzy przyszli na seans było to pierwsze spotkanie z filmem dokumentalnym, dlatego seans poprzedzony był krótkim wprowadzeniem dotyczącym znaczenia tego gatunku filmowego.

Film dokumentalny jest źródłem wiedzy, gdyż opowiada o świecie, w którym żyjemy. Pokazując mniej popularny punkty widzenia, kształtuje umiejętność interpretowania i zdolność oceny zjawisk społecznych poszerzając w ten sposób naszą świadomość. Odnosząc się do prawdziwego człowieka i jego historii uwrażliwia na innych.

Projekcja filmu „Sól Ziemi” uczy zaangażowania, bo skłania do konfrontacji z trudnymi i ważnymi pytaniami dotyczącymi otaczającego nas świata, gdyż zdjęcia i opowieści Sebastiano Salgado rodzą pytania, na które nie usłyszymy prostych odpowiedzi. Sam fotograf chciał, aby jego fotografie wywołały dyskusję o tym, co jest na naszej planecie nienaruszone, co najbardziej musimy chronić, żeby zachować w życiu jakąś równowagę - przyrodę. 

Białowieski Park Narodowy dziękuje wychowawcom za uczestnictwo i zrozumienie, że film dokumentalny to dobre narzędzie edukacyjne, bo jego siła tkwi w tym, że opisuje zjawiska aktualne, więc pomoże młodzieży zrozumieć otaczający nas świat i potrzebę ochrony przyrody. 

 
  • Polish
  • English
home contact sitemap