Strona główna arrow Aktualności arrow "Napięcie powierzchniowe - pejzaże z wodą w tle"
"Napięcie powierzchniowe - pejzaże z wodą w tle" Drukuj E-mail
 

„Napięcie powierzchniowe – pejzaże z wodą w tle” – fotografie Mirosławy i Jacka Patrzykontów – nowa wystawa czasowa w Muzeum BPN,

Wystawa "Napięcie powierzchniowe - pejzaże z wodą w tle" Państwa Mirki i Jacka Patrzykontów składa się z 40 fotografii o formacie 50 x 65 cm., gdzie elementem łączącym fotografie jest motyw wody.
Fotografia pejzażowa, jaką prezentują, to gatunek wymagający wysiłku, gdyż opiera się na umiejętnościach, których zdobycie wymaga wiele pracy. Zdjęcia krajobrazowe nie są dziełem przypadku. Widać w nich cierpliwość i wiedzę. Oraz szacunek dla fotografowanych ludzi i obiektów.

Zdjęcia prezentowane na wystawie pochodzą z ostatnich dziesięciu lat, zebrane zostały z wielu dalszych wyjazdów: do egzotycznych miejsc na różnych kontynentach. Są też z Polski, w tym dużo z Podlasia, które od jakiegoś czasu jest ich drugim domem.
Autorzy, poza pasją fotograficzną, od lat wędrują po górach i uprawiają wspinaczkę. Lubią wycieczki rowerowe i pływanie kajakiem oraz inne formy aktywnego spędzania czasu. Są też zarejestrowanymi społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących.

Mirosława Patrzykont zawodowo związana z Uniwersytetem Warszawskim, pochodzi z Podlasia.
Jacek Patrzykont jest taternikiem i alpinistą, od ponad 25 lat instruktorem alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu. Prowadzi też firmę zajmującą się szkoleniami wspinaczkowymi. Fotografuje tak długo, jak się wspina. Tematyka jego fotografii ewoluowała od zdjęć o charakterze dokumentującym wspinaczkowe wyprawy, aż po fotografię pejzażu.

Zapraszamy na wernisaż wystawy 29 czerwca 2018 r. o godzinie 17:00.
Prace Autorów będzie można oglądać w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym BPN do 7 września 2018 r., w dniach i godzinach udostępniania Muzeum.

Serdecznie zapraszamy!

1.
104_male.jpg
2.
106_male.jpg
3.
130_male.jpg
4.
6_male.jpg


Fotorelacja z wernisażu wystawy.

1.
imgp4169_małe.jpg
2.
imgp4171_male.jpg
3.
imgp4173_male.jpg
4.
imgp4182_male.jpg
5.
imgp4206_male.jpg
6.
imgp4210_male.jpg
7.
imgp4216_male.jpg
8.
imgp4236_male.jpg
9.
imgp4240_male.jpg
 
  • Polish
  • English
home contact sitemap