Strona główna arrow Komunikaty
Przypominamy o wydłużeniu godzin przebywania w północnej części Parku na czas rykowiska Drukuj E-mail
 

Szanowni Turyści,

Z końcem sierpnia lub początkiem września w Puszczy Białowieskiej zaczyna się rykowisko jeleni. O świcie oraz wieczorem, po zmroku, rozlegają się charakterystyczne głosy byków jeleni!

Wychodząc naprzeciw miłośnikom przyrody, którzy odwiedzając Białowieski Park Narodowy chcą posłuchać rykowiska w okresie od 1 września do 15 października 2018 r. wydłużamy od godziny 4.00 do godz. 23.00 czas przebywania w północnej części Obrębu Ochronnego Rezerwat BPN, tj.

  • na parkingu przed Kosym Mostem,
  • na Kosym Moście,
  • na szlaku prowadzącym do Ostoi żubrów „Kosy Most",
  • na terenie samej Ostoi żubrów „Kosy Most" (tylko ogrodzona część z platformą obserwacyjną).
 

WAŻNE!
Na parking przed Kosym Mostem, położonym na terenie BPN, można wejść od godz. 4.00 i należy go opuścić do godz. 23.00.

UWAGA!
Informujemy, że w związku z zamknięciem Drogi Narewkowskiej na czas jej modernizacji, niemożliwy jest dojazd samochodem na najbliższy parking przed Kosym Mostem, zarówno od strony Białowieży, jak i od wsi Janowo.

Dotrzeć do Kosego Mostu można rowerem lub pieszo:

  1. szlakami prowadzącymi z miejscowości Gruszki k/Narewki (na bezpłatnym parkingu można pozostawić samochód) do granicy Białowieskiego Parku Narodowego i dalej szlakami Białowieskiego Parku do Kosego Mostu,
  2. szlakami udostępnianymi przez Białowieski Park Narodowy - swój początek mają w osadzie Zamosze za Masiewem Starym (na bezpłatnym parkingu można pozostawić samochód).

Mając na uwadze bezpieczeństwo turystów oraz maksymalne ograniczenie niepokojenia zwierząt przypominamy, że nie wolno wychodzić poza ogrodzenie ostoi żubrów, znajdujące się wokół platformy obserwacyjnej, oraz schodzić ze szlaku. Prosimy o zachowanie ciszy, by nie przeszkadzać zwierzętom oraz obserwatorom.

Prosimy o stosowanie się do obowiązujących w Parku zasad udostępnienia oraz o przestrzeganie dozwolonych godzin pobytu. Przypominamy, że grupy powyżej 20 osób muszą mieć licencjonowanego przez Park przewodnika.

Mamy nadzieję, że zasłyszane głosy jeleni podczas rykowiska dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń z pobytu w Parku.

Białowieski Park Narodowy, 31.08.2018 r.

 

Mapa fragmentu BPN z wydłużeniem godzin przebywania - pobierz... 
  • Polish
  • English
home contact sitemap