Strona główna arrow Aktualności arrow Konferencja "Żubry w Białowieskim Mateczniku" - Tytuł Miłośnika Żubrów
Konferencja "Żubry w Białowieskim Mateczniku" - Tytuł Miłośnika Żubrów Drukuj E-mail


W dniach 5-6 września 2019 r. odbyła się w Białowieży międzynarodowa konferencja naukowa o żubrach. To najważniejsze wydarzenie organizowane corocznie przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. W roku obchodów 90-lecia restytucji żubra konferencja odbyła się po raz siedemnasty, z udziałem przedstawicieli świata nauki kilkunastu krajów, zorganizowana we współpracy z SGGW, Nadleśnictwami oraz Białowieskim Parkiem Narodowym.

Konferencji towarzyszyły atrakcyjne wydarzenia o tematyce związanej z żubrami, np. wystawa „Żubr na monetach, numizmatach i medalach pamiątkowych” Zbigniewa A. Krasińskiego.

W trakcie konferencji Stowarzyszenie Miłośników Żubrów przyznało Białowieskiemu Parkowi Narodowemu honorowy tytuł Miłośnika Żubrów wraz z symbolem tego wyróżnienia – piękną statuetką żubra. To właśnie na terenie Białowieskiego Parku Narodowego miała miejsce restytucja tego żywego symbolu ochrony przyrody, a jego pracownicy oraz osoby historycznie z Parkiem związane odegrały niebagatelną rolę w procesie przywracania tego gatunku naturze.

 
  • Polish
  • English
home contact sitemap