Strona główna
Młody żubr ma już imię! Drukuj
 

Urodzony w tym roku żubr w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego ma już imię! I to nie zwyczajne, ale dostojnie brzmiące i niebanalne, a do tego łączące się z obchodzoną w bieżącym roku doniosłą rocznicą – 100-leciem Białowieskiego Parku Narodowego: POSTODAR!

Dzięki Państwa propozycjom imion, a następnie głosom, nasz żubr – Postodar - zyskał wyjątkowe imię oraz „ojca chrzestnego”: Aleksa Mhill Mosheqaj.

 

Zgodnie z Regulaminem, wylosowaliśmy także 3 nagrody niespodzianki dla losowo wybranych autorów imion, które trafią do: Paulina Rutkowska, Bożena Domiańczyk oraz Wiesław Herba.

Wybrane przez Państwa imię zostanie wpisane do Księgi Rodowodowej Żubrów z właściwym numerem rodowodowym nadanym przy urodzeniu cielęcia.

Podsumowując Konkurs, dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie i pomysłowość. W pierwszym etapie Konkursu przyjęliśmy ponad 700 propozycji imion. Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie: spośród zgłoszonych propozycji należało wybrać po 10 imion, które następnie wzięły udział w głosowaniu ankietowym. Dalszy wybór należał już do Państwa – i tu znów wzięliście udział bardzo licznie! Ponad 1600 osób oddało głos na wybrane imię. Zwycięskie imię Postodar wygrało bezapelacyjnie, zdobywając 21,4% Państwa głosów (pozostałe noty: Posto 19%, Pobłysk 18,2%, Postulatek 9,5%, Pogwizd 8,9%, Podlasianin 8,3%, Postopark 5,6%, Pocentury 4,7%, Pojubiliusz i Postolat po 2,2%).

Zapraszamy do odwiedzenia Postodara, jego dumnych rodziców: Poluny i Portera III oraz pozostałych członków ich stada i sąsiadów z innych zagród w Rezerwacie Pokazowym Żubrów! 
 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home