Strona główna
Zaproszenie na Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021 Drukuj
 

Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021 to już kolejna IX edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Powiatu Hajnowskiego zachęcając wszystkich do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy wydarzenia - Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polska Federacja Nordic Walking zapraszają wszystkich miłośników „chodzenia z kijkami" w dniu 11 września 2021 r. do udziału w zawodach! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i piękna przyroda. Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, w Puszczy Białowieskiej - obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Start już o godz. 10.00 na stacji kolejki wąskotorowej  na  terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 5 km, 10 km oraz 21 km (półmaraton), łącznie w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy amator tego sportu bez względu na wiek, płeć czy kondycję zdrowotną. Sama trasa przebiega po miękkiej nawierzchni przez malowniczą Puszczę Białowieską zapewniającą relaks i odprężenie.
Osoby zainteresowane udziałem w zawodach mogą dokonać zapisów oraz opłaty startowej na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl lub bezpośrednio przed zawodami w godz. 8.00 - 9.30. Tradycyjnie udział w zawodach dla  mieszkańców Powiatu Hajnowskiego jest bezpłatny.
Po sportowych zmaganiach uczestnicy mogą skorzystać z atrakcji zagwarantowanych przez organizatorów i partnerów Finału Pucharu Polski Nordic Walking - przejazdu kolejką wąskotorową, wejścia do Rezerwatu Pokazowego Żubrów i imprezy integracyjnej przy dźwiękach lokalnej muzyki.

Serdecznie zapraszamy! 
 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home