Strona główna arrow Aktualności arrow Zaproszenie na Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021
Zaproszenie na Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021 Drukuj
 

Finał Pucharu Polski Nordic Walking Hajnówka 2021 to już kolejna IX edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Powiatu Hajnowskiego zachęcając wszystkich do aktywnego i zdrowego stylu życia.

Organizatorzy wydarzenia - Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Nadleśnictwo Hajnówka oraz Polska Federacja Nordic Walking zapraszają wszystkich miłośników „chodzenia z kijkami" w dniu 11 września 2021 r. do udziału w zawodach! Setki uczestników, duża dawka pozytywnych emocji, wesoła zabawa z solidną porcją sportowej rywalizacji i piękna przyroda. Tak w skrócie można opisać Puchar Polski Nordic Walking, odbywający się w Hajnówce, w Puszczy Białowieskiej - obiekcie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Start już o godz. 10.00 na stacji kolejki wąskotorowej  na  terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Zawody będą rozgrywane na dystansie 5 km, 10 km oraz 21 km (półmaraton), łącznie w 23. kategoriach męskich i damskich. Wystartować może każdy amator tego sportu bez względu na wiek, płeć czy kondycję zdrowotną. Sama trasa przebiega po miękkiej nawierzchni przez malowniczą Puszczę Białowieską zapewniającą relaks i odprężenie.
Osoby zainteresowane udziałem w zawodach mogą dokonać zapisów oraz opłaty startowej na stronie internetowej www.pucharpolskinw.pl lub bezpośrednio przed zawodami w godz. 8.00 - 9.30. Tradycyjnie udział w zawodach dla  mieszkańców Powiatu Hajnowskiego jest bezpłatny.
Po sportowych zmaganiach uczestnicy mogą skorzystać z atrakcji zagwarantowanych przez organizatorów i partnerów Finału Pucharu Polski Nordic Walking - przejazdu kolejką wąskotorową, wejścia do Rezerwatu Pokazowego Żubrów i imprezy integracyjnej przy dźwiękach lokalnej muzyki.

Serdecznie zapraszamy! 
  • Polish
  • English
home