WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

Kompania Piwowarska S.A.

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
Zapraszamy na Piknik Edukacyjny i urodzinową grę terenową do Hajnówki - 23 października 2021 r. Drukuj
 

Z okazji 70 rocznicy nadania praw miejskich Hajnówce i setnej rocznicy objęcia ochroną przyrody w Białowieskim Parku Narodowym dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Hajnówki zapraszamy na Piknik Edukacyjny i grę miejską.

W formie Pikniku Edukacyjnego podsumowane zostaną projekty przyrodniczo-historyczne realizowane przez placówki wychowawczo-oświatowe pod wspólnym hasłem: Zielona Hajnówka. Tytuł i tematyka „Urodzinowej Gry Terenowej" nawiązuje do dwóch jubileuszy: 70-tej rocznicy nadania praw miejskich Hajnówce i 100 lat ochrony przyrody Białowieskiego Parku Narodowego.
70 Rocznica uzyskania praw miejskich Hajnówki to nie tylko okazja do przypomnienia przeszłości, ale też okazja do aktywizacji teraźniejszości i myślenia o naszej wspólnej przyszłości. Do współorganizacji gry miejskiej włączyły się instytucje, które mają wpływ na kształtowanie postaw dzieci i młodych ludzi. Gospodarze kolejnych przystanków pokażą, że w naszym mieście dzieje się wiele, a dziać się może jeszcze więcej dzięki współpracy poszczególnych interesariuszy/podmiotów.

Organizatorem Pikniku Edukacyjnego jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce. Współorganizatorem jest: Białowieski Park Narodowy.
Partnerami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna, Hajnowski Dom Kultury, Park Wodny, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Państwowa Straż Pożarna .
Głównym sponsorem Pikniku Edukacyjnego i Gry Miejskiej jest Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce.

Plan wydarzenia Pikniku Edukacyjnego 23 października 2021 r.:
1. gra miejska - w godzinach 9:00-11:30 start i meta w amfiteatrze miejskim w parku
2. Piknik Edukacyjny - od godz. 12:00 w amfiteatrze miejskim.
Program:
1. otwarcie wydarzenia
2. prezentacja wyników projektu realizowanego przez dzieci z Przedszkola nr 5 w Hajnówce; występ artystyczny dzieci
3. prezentacja wyników projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hajnówce; występ artystyczny
4. prezentacja wyników projektu realizowanego przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hajnówce
5. podsumowanie wyników gry miejskiej
6. zakończenie wydarzenia

OPIS GRY MIEJSKIEJ
Trasa gry miejskiej obejmie centrum miasta. Uczestnicy będą odwiedzać wszystkie punkty w wyznaczonej na starcie kolejności. W każdym z 7 punktów czekać na nich będą wolontariusze z opiekunem ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława  Jagiełły w Hajnówce z dwuczęściowym zadaniem przygotowanym im przez instytucję - gospodarza.
Udział w grze jest bezpłatny. Gra jest zespołowa. Każdy zespół/drużyna składa się z 2-4 osób. Minimalny wiek uczestników gry to 5 lat.  W każdej drużynie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia i jedna niepełnoletnia. Z osób pełnoletnich zespół wybiera lidera, który ma obowiązek wypełnić dokumenty związane z grą. Każda drużyna, która ukończy grę, otrzyma nagrody (pakiet gadżetów).
Jak zapisać drużynę?
W karcie zgłoszenia należy podać następujące dane:
1. nazwę szkoły - placówki lub nazwę zespołu,
2. imię i nazwisko lidera zespołu (osoby zgłaszającej - pełnoletniej),
3. liczbę uczestników zespołu (od 2 do 4), numer telefonu kontaktowego.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć do dnia 22 października do godz. 9.00. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia drużyn możemy również dokonać na stracie gry (do wyczerpania liczby miejsc w grze - maksymalnie 100 drużyn lub do godziny 9:15). Odbiór kart do gry miejskiej i zarejestrowanie drużyny będzie możliwe w godz. 8.30-9:15 w punkcie startowym gry w amfiteatrze w Parku Miejskim. Szczegółowe informacje uczestnicy otrzymają na starcie, w regulaminie gry otrzymanym wraz z kartą gry.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Jagiełły w Hajnówce i na stronie wydarzenia na Facebook'u.

Pytania związane z grą i wydarzeniem należy kierować na adres:

  • Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (Szkoła Podstawowa nr 2 - Anna Bowtruczuk)
  • telefon: 603-661-288 (Białowieski Park Narodowy - Ewa Moroz-Keczyńska)

Na wydarzenie serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Hajnówki! 
 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home