WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

Kompania Piwowarska S.A.

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
Podziękowania dla pracowników parków narodowych za pracę na rzecz ochrony polskich granic Drukuj
 

W dniu 21 grudnia 2021 pięcioro pracowników Białowieskiego Parku Narodowego uczestniczyło w spotkaniu z Ministrem Klimatu i Środowiska Panią Anną Moskwą.
W podziękowaniu leśnikom i pracownikom Parków Narodowych za pracę na rzecz ochrony polskich granic udział wzięli reprezentanci Parków Narodowych i nadleśnictw położonych przy granicy z Białorusią oraz leśnicy oddelegowani do pracy w strefie przygranicznej.

Pani Minister podkreśliła, że pracownicy Parków Narodowych i Lasów Państwowych doskonale znają trudno dostępne leśne rejony, co jest nieocenionym wsparciem podczas patrolowania lasów przez służby mundurowe.
Pomoc ze strony pracowników Parków Narodowych i leśników okazywana funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji i żołnierzom Wojska Polskiego  polega m.in. na wzmożonej obserwacji lasów, wspólnym patrolowaniu pasa granicznego, zatrzymywaniu w lesie osób nielegalnie przekraczających granicę Polski  i powiadamianie o tym Straży Granicznej, a także na sprzątaniu lasów z odpadów pozostawianych przez migrantów.
Pani Minister wręczyła podziękowania na piśmie o treści: „Składam serdeczne podziękowania za sumienną i rzetelną pracę na rzecz ochrony polskich granic. Dziękuję za zaangażowanie, zdyscyplinowanie i determinację w wypełnianiu zadań służbowych w trudnej obecnie sytuacji. Moja wdzięczność jest tym większa, że widzę i rozumiem, przed jakimi wyzwaniami dziś stoimy.  Bardzo doceniam służbę oraz wsparcie, jakie udzielane jest Straży Granicznej, Wojsku Polskiemu i Policji w obliczu kryzysu migracyjnego. Jestem dumna, że ojczyzna znów może liczyć na Państwa pomoc. Życzę, aby dalsza praca była bezpieczna, a trud i wysiłek w nią włożony zaowocował zadowoleniem z poczucia dobrze wypełnionej służby oraz przekonaniem, że poniesione poświęcenie ma olbrzymie znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa wielu milionów Polaków. Pragnę przekazać wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności."
W spotkaniu uczestniczył również minister Edward Siarka. On także podziękował obecnym osobom za sumienną i rzetelną pracę na rzecz ochrony polskich granic, zaangażowanie i aktywną postawę w wypełnianiu obowiązków służbowych.

Fotografia ze strony: https://www.gov.pl/web/klimat/lesnicy-pomagaja-sluzbom-chronic-polska-granice 
 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home