WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

Kompania Piwowarska S.A.

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
Koniki polskie mają imiona! Drukuj
 

Koniki polskie, urodzone w marcu tego roku w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego, mają już imiona! Dzięki Państwa propozycjom imion, a następnie głosom, klaczka i ogierek zyskały wspaniałe wiosenno-kwiatowe imiona: Nemezja oraz Narcyz, a także „rodziców chrzestnych".

Zgodnie z Regulaminem, wylosowaliśmy także 3 nagrody - niespodzianki dla losowo wybranych autorów imion. Nagrody dla „rodziców chrzestnych" oraz zdobywców nagród - niespodzianek wyślemy do wybranych osób pocztą, po uprzednim kontakcie mailowym.

Podsumowując Konkurs, dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie i pomysłowość. W pierwszym etapie Konkursu przyjęliśmy ponad 1000 propozycji imion - mniej więcej po połowie dla klaczki i ogierka. Jury konkursowe miało trudne zadanie: spośród zgłoszonych propozycji należało wybrać po 10 imion, które następnie wzięły udział w głosowaniu ankietowym. Dalszy wybór należał już do Państwa. Zwycięskie imiona Nemezja i Narcyz wygrały bezapelacyjnie, zdobywając około 23% Państwa głosów.

Zapraszamy do odwiedzenia Nemezji i Narcyza, ich dumnych rodziców: Notacji, Najady i Midara oraz pozostałych członków ich stada i sąsiadów z innych zagród w Rezerwacie Pokazowym Żubrów! Rezerwat czynny jest codziennie w godzinach 9-17. 
 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home