PZG
Tłumacz migowy online
bip biuletyn
informacji publicznej


UNESCO

Konferencja IGO 2023
Bilety online
Bilety online
POMOC DLA UKRAINY!
PKP Intercity

Projekt PL BY
Dzika Odyseja
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

                             WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

 

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
UWAGA: to jest ARCHIWALNA STRONA Białowieskiego Parku Narodowego
 

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
"Takie jest moje Podlasie". Fotografie Bogusława Lebiedzińskiego to wystawa czasowa Drukuj

      w Białowieskim Parku Narodowym

 

Bogusław Lebiedziński jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Fotoklubu Toruńskiego, Związku Polskich Fotografów Przyrody, Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (fr. Fédération Internationale de l'Art Photographique). W dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych, na terenie całego kraju. Poznaje też świat fotografii z innej perspektywy, jako juror. Rok 2021 zamknięty został oceną prac w konkursie fotograficznym "The Norwegian Championship of Photography 2021".

Pan Bogusław od urodzenia mieszka na Podlasiu. Region ten stale go fascynuje. Sporą jego część zwiedził na terenowych rajdach rowerowych MTB. Jego przygoda z fotografią zaczęła się w czasach fotografii analogowej. Fascynuje go fotografia przyrody, głównie dzikich zwierząt. Większość zdjęć powstaje na bagnach biebrzańskich.
Obcowanie z przyrodą na wyciągnięcie ręki daje odskocznię od rzeczywistości - mówi pan Bogusław.  Praca w terenie jest dość specyficzna. Fotografia od makro po teleobiektywy, niezdeterminowane otoczenie jest dużym wyzwaniem, staram się temu wszystkiemu sprostać.
Na wystawie zobaczymy ponad 30 fotografii o wymiarach 70x100.
Bogusław Lebiedziński tworzy w różnorodnych technikach. Specjalizuje się w technice gumy arabskiej. Jest to jedna z najstarszych technik w fotografii. Prace w tej technice były prezentowane na kilku wystawach w kraju. Systematycznie rośnie jego dokumentacja fotograficzna ginącej architektury drewnianej. W planach jest przygotowanie zestawu prac o tematyce przyrodniczej w tej szlachetnej technice.

 

Autor o sobie: „Urodziłem się w 1963 roku. Z wykształcenia jestem mgr inż. elektrykiem. Fotografią interesuję się już od szkoły średniej. Jednak dopiero w nowym wieku wróciłem do fotografii, już cyfrowej. Od urodzenia mieszkam na Podlasiu, jest to przepiękny teren na łowy z aparatem w ręku. Dużo czasu spędzam nad Biebrzą. Przez lata zdobywałem doświadczenie przy dokumentacji fotograficznej różnego rodzaju imprez plenerowych, sportowych. Jednak fotografia przyrody daje mi najwięcej frajdy".

Wystawę, początkowo prezentowaną w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego (30.09.2022 – 03.11.2022 r.) obecnie można oglądać w pawilonie edukacyjnym Rezerwatu Pokazowego Żubrów w dniach i godzinach otwarcia obiektu: od wtorku do niedzieli: 9:00 - 16:00
Więcej informacji: kustosz Ewa Moroz-Keczyńska, e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
1.
bl__00030.jpg
2.
bl__00040.jpg
3.
bl__00050.jpg
4.
bl__00150.jpg
5.
bl__00200.jpg
6.
bl__00230.jpg
7.
bl__00260.jpg


 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home