PZG
Tłumacz migowy online
bip biuletyn
informacji publicznej


UNESCO

Konferencja IGO 2023
Bilety online
Bilety online
POMOC DLA UKRAINY!
PKP Intercity

Projekt PL BY
Dzika Odyseja
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

                             WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

 

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
UWAGA: to jest ARCHIWALNA STRONA Białowieskiego Parku Narodowego
 

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
Zapraszamy na wystawę trójwymiarowych fotografii przyrodniczych. Drukuj
 

Od 5 września 2022 r. w Pawilonie Edukacyjnym Rezerwatu Pokazowego Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego prezentowana jest wyjątkowa wystawa trójwymiarowych fotografii pt. „Białowieski Park Narodowy 1921-2021. 100 lat ochrony”.

Autorem ekspozycji jest Marek Saenderski - polski artysta multimedialny, który opracował unikalną na świecie metodę tworzenia wielkoformatowych obrazów – artystycznych kompozycji 3D. Marek Saenderski jest twórcą największych w Europie i na świecie wystaw stereofotografii oraz nowej sztuki stereo-vision.

Wystawa „Białowieski Park Narodowy 1921-2021. 100 lat ochrony” składa się z wielkoformatowych fotografii trójwymiarowych wysokiej jakości, przedstawiających przyrodę Parku. Plansze ukazują pełnię puszczańskiej różnorodności: mozaikę zbiorowisk leśnych, duże ssaki w ich naturalnym środowisku, majestat drzew o rozmiarach pomnikowych oraz charakterystyczne dla obszaru Białowieskiego Parku Narodowego przestrzenne struktury martwego drewna.

Fotografie ogląda się przez okulary 3D z czerwono-niebieskim filtrem. Już po chwili spoglądania na prezentowane obrazy, widz zanurza się w świat dzikiej przyrody chronionej przez Białowieski Park Narodowy i ulega iluzji bezpośredniego z nią obcowania. Puszcza Białowieska poprzez prace Marka Saenderskiego staje się odbiorcy bliska niemal na wyciągnięcie ręki.

Wystawa „Białowieski Park Narodowy 1921-2021. 100 lat ochrony” wpisuje się w jubileusz stulecia ochrony przyrody w Białowieskim Parku Narodowym. Rocznica 100 lat ochrony przyrody związana jest z powstaniem w 1921 r. na terenie Puszczy Białowieskiej pięciu rezerwatów, z których dwa stały się zalążkiem dzisiejszego Białowieskiego Parku Narodowego.

Wystawę fotografii 3D Marka Saenderskiego będzie można podziwiać w Pawilonie Edukacyjnym Rezerwatu Pokazowego Żubrów do końca 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy!

 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg


 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home