PZG
Tłumacz migowy online
bip biuletyn
informacji publicznej


UNESCO

Konferencja IGO 2023
Bilety online
Bilety online
POMOC DLA UKRAINY!
PKP Intercity

Projekt PL BY
Dzika Odyseja
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

                             WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

 

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
UWAGA: to jest ARCHIWALNA STRONA Białowieskiego Parku Narodowego
 

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
Tegoroczne żubrzyce mają już imiona! Drukuj
 

Dwie żubrzyce, urodzone w czerwcu i lipcu tego roku w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego, mają już imiona! Dzięki Państwa propozycjom imion, a następnie głosom, jałówki zyskały piękne jesienne i lokalne imiona. Starsza z nich, urodzona 20 czerwca córka Poluny, otrzymała imię Powojka, a nieco młodsza, urodzona 9 lipca córka Powieki, imię Powieża. Obie jałówki zyskały również „rodziców chrzestnych": Powojka „ mamę chrzestną" Zuzę Kołodziejczyk, a Powieża „tatę chrzestnego" Marcina Jamróza.

Zgodnie z Regulaminem, wylosowaliśmy także 3 nagrody -niespodzianki dla losowo wybranych autorów imion. Nagrody dla „rodziców chrzestnych" oraz zdobywców nagród - niespodzianek wyślemy do wybranych osób pocztą, po uprzednim kontakcie mailowym.

Podsumowując Konkurs, dziękujemy wszystkim Uczestnikom za zaangażowanie i pomysłowość. W pierwszym etapie Konkursu przyjęliśmy 1262 propozycje imion. Spośród nich zostawiliśmy propozycje unikalne, tj. takie, które nigdy wcześniej nie były nadane. Zestawienie dotychczas użytych imion jest możliwe, dzięki temu że od lat 30. ubiegłego wieku prowadzona jest Księga Rodowodowa Żubrów. Następnie zadanie należało już do Jury konkursowego: spośród unikalnych 214 propozycji należało wybrać 10 imion, które następnie wzięły udział w głosowaniu ankietowym. Dalszy wybór należał już do Państwa. Zwycięskie imiona długo konkurowały z Powrzoską, ale ostatnia prosta doprowadziła do mety właśnie Powojkę i Powieżę.

Zapraszamy do odwiedzenia Powojki i Powieży, ich dumnych mam: Polunę i Powiekę oraz tatę Portera III oraz pozostałych członków ich stada i sąsiadów z innych zagród w Rezerwacie Pokazowym Żubrów! Rezerwat czynny jest od wtorku do niedzieli w godzinach 9-16. 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home