PZG
Tłumacz migowy online
bip biuletyn
informacji publicznej


UNESCO

Konferencja IGO 2023
Bilety online
Bilety online
POMOC DLA UKRAINY!
PKP Intercity

Projekt PL BY
Dzika Odyseja
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

                             WSPIERAJĄ NAS

 

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA
filmu promującego

NFOŚiGW

 

WFOŚiGW w Białymstoku

 

Bank Pekao S.A.

 

Danwood S.A.

 

Hyundai Patronem Motoryzacyjnym Białowieskiego Parku Narodowego

 

PBN Polska Sp. z o.o.

 

 

 

POLSKIE
PARKI NARODOWE

 

   BIAŁOWIESKI
   PARK NARODOWY

 
UWAGA: to jest ARCHIWALNA STRONA Białowieskiego Parku Narodowego
 

 
OBOWIĄZUJĄCE KOMUNIKATY TURYSTYCZNE
 
 
 
Strona główna
Hyundai Motor Poland przedłuża współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym Drukuj
 

W 2023 roku Hyundai Motor Poland, jako Partner Motoryzacyjny, kontynuuje swoje zaangażowanie we współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym. Będzie to już trzeci rok współpracy Hyundai i BPN.

Trzeci rok partnerstwa, jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w budowanie ekosystemu zrównoważonej mobilności oraz promowanie świadomości ekologicznej.

W 2023 roku służby Białowieskiego Parku Narodowego będą przemieszczać się po parku zeroemisyjnym, niepowodującym hałasu modelem Hyundai KONA Electric z akumulatorem 64 kWh i silnikiem o mocy 204 KM oraz zasięgiem 484 km (WLTP) oraz niskoemisyjnym Hyundaiem TUCSON Plug-in Hybrid z mocnym 265-konnym układem napędowym i napędem HTRAC na wszystkie koła, który świetnie sprawdzi się w terenowych warunkach oraz dłuższych wyprawach.

Do dyspozycji administracji Białowieskiego Parku Narodowego firma Hyundai Motor Poland ponownie przekazała bezemisyjny, niepowodujący hałasu, w pełni elektryczny model Hyundai KONA Electric z akumulatorem 64 kWh i silnikiem o mocy 204 KM oraz zasięgiem 484 km (WLTP) oraz model Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid o ograniczonej emisji CO2 31 g/km, z mocnym 265-konnym układem napędowym i napędem HTRAC na wszystkie koła, który sprawdzi się w trudnych terenowych warunkach i podczas dalekich wypraw. Zarówno KONA Electric, jak i TUCSON Plug-in Hybrid są wygodne w użytkowaniu, ponieważ na co dzień będą ładowane z zamontowanej na terenie BPN ładowarki WallBox, natomiast mogą być również ładowane na szybkich stacjach ładowania lub z domowego gniazdka. Dodatkowo technologia plug-in (TUCSON Plug-in Hybrid) pozwala na krótszych dystansach korzystać z trybu 100% elektrycznego, a w czasie dalszych tras z trybu hybrydowego.

 

„Rok 2023 będzie już trzecim rokiem współpracy Hyundai Motor Poland i Białowieskiego Parku Narodowego. Pracownicy administracji Parku w tym roku dalej będą poruszać się flagowymi SUV-ami Hyundai: zeroemisyjną Koną Electric oraz niskoemisyjnym Tucsonem Plug-in Hybrid. Misją Białowieskiego Parku Narodowego jest zachowanie unikatowego w skali światowej ekosystemu leśnego wraz ze wszystkimi żyjącymi w niej gatunkami roślin, zwierząt i grzybów. Współpraca Hyundai Motor Poland z BPN wpisuje się w szerszą strategię marki Hyundai, która rozwija kolejne projekty z obszaru mobilności przyszłości z myślą o społeczeństwie opartym na zrównoważonym rozwoju."

Paulina Tycner,
Kierownik Marketingu i PR Hyundai Motor Poland

 

"Białowieski Park Narodowy sprawuje opiekę nad najlepiej zachowanymi fragmentami Puszczy Białowieskiej, stanowiącymi strefę o najwyższym reżimie ochronnym Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nadrzędnym celem Białowieskiego Parku Narodowego jest troska o to, by zachować w stanie naturalnym ostatni na Niżu Europejskim las o cechach pierwotnych oraz otoczyć właściwą opieką największe na świecie wolne stado żubra nizinnego. W parku narodowym najważniejsza jest przyroda. W codziennej naszej pracy w terenie korzystamy wyłącznie z takich narzędzi, które są dla niej bezpieczne. W dynamicznie zmieniającym się świecie staramy się jednak iść z duchem czasu. Wprowadzamy nowe technologie, testujemy nowe rozwiązania, które mogą nam pomóc w wykonywaniu statutowych działań, będąc jednocześnie przyjazne naturze. W naszej pracy na rzecz zachowania dziedzictwa przyrodniczego wspiera nas Hyundai Motor Poland - oficjalny Partner Motoryzacyjny Białowieskiego Parku Narodowego. Już trzeci rok Hyundai Motor Poland udziela Parkowi rzeczowego wsparcia. W 2023 będziemy korzystać z dwóch samochodów marki Hyundai: KONA Electric oraz TUCSON Plug-in Hybrid, które sprawdziły się w roku ubiegłym. Pierwszy to samochód elektryczny, bezemisyjny i cichy, doskonały na lokalne drogi. Drugi to samochód nieskoemisyjny, wygodny także do dalszych podróży. Wyposażony w mocny i wydajny układ napędowy 4x4, sprawdził się też w wymagającym terenie - podczas jazdy po piasku, błocie i śniegu, zapewniając bezpieczną i jednocześnie przyjazną dla środowiska jazdę. Białowieski Park Narodowy to dobre miejsce, by promować nowe technologie, które wpływają na ochronę przyrody i środowiska. A następnie zachęcać społeczeństwo do ich stosowania. Park chętnie testuje i promuje nowoczesne rozwiązania, w tym elektromobilność, w służbie ochrony przyrody".

Dr hab. Michał Krzysiak,
Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego

 

Hyundai KONA Electric to samochód elektryczny, który oferuje bezemisyjne doświadczenia mobilności. Połączenie przestronności i stylowego SUV-a, który z powodzeniem pokonuje leśne ścieżki, zapewnia imponujący zasięg do 484 km (WLTP). KONA Electric wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy wspomagania kierowcy, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo i spokój podczas jazdy. Ten samochód ma również szybkie ładowanie, które trwa od 10 do 80% w zaledwie 47 minut, wykorzystując ładowarkę prądu stałego.

Hyundai TUCSON Plug-in Hybrid przynosi nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów, dzięki najnowocześniejszym inteligentnym technologiom. Posiada mocny i wydajny układ napędowy składający się z silnika 1.6 T-GDi Smartstream i silnika elektrycznego o mocy 91 KM i maksymalnym momencie obrotowym 304 Nm. Za dostarczanie prądu odpowiada akumulator litowo-polimerowy o pojemności 13,8 kWh, który zapewnia bezemisyjną jazdę do 62 km (WLTP). TUCSON posiada napęd na wszystkie koła oparty na technologii napędu na cztery koła Hyundai HTRAC i selektor trybu terenowego, który dostosowuje moc, moment obrotowy i siłę hamowania do warunków drogowych.

 
1.
hyundai-bpn-01.jpg
2.
hyundai-bpn-02.jpg
3.
hyundai-bpn-03.jpg
4.
hyundai-bpn-04.jpg
5.
hyundai-bpn-05.jpg
6.
hyundai-bpn-06.jpg
7.
hyundai-bpn-11.jpg
8.
hyundai-bpn-12.jpg
9.
hyundai-bpn-13.jpg
10.
hyundai-bpn-14.jpg
11.
hyundai-bpn-15.jpg
12.
hyundai-bpn-16.jpg
13.
hyundai-bpn-17.jpg
14.
hyundai-bpn-18.jpg
15.
hyundai-bpn-19.jpg
16.
hyundai-bpn-20.jpg
17.
hyundai-bpn-22.jpg
18.
hyundai-bpn-23.jpg
19.
hyundai-bpn-24.jpg
20.
hyundai-bpn-25.jpg
21.
hyundai-bpn-26.jpg
22.
hyundai-bpn-27.jpg
23.
hyundai-bpn-28.jpg
24.
hyundai-bpn-29.jpg
25.
hyundai-bpn-30.jpg
26.
hyundai-bpn-31.jpg
27.
hyundai-bpn-32.jpg
28.
hyundai-bpn-33.jpg
29.
hyundai-bpn-34.jpg
30.
hyundai-bpn-35.jpg

Zdjęcia: Archiwum Hyundai Motor Poland  
Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 Kompleksowa Ochrona Żubra w Polsce

 

 

Kraina Żubra
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Nadleśnictwo Białowieża

Nadleśnictwo Browsk

Nadleśnictwo Hajnówka

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”

  • Polish
  • English
home