Strona główna arrow Turystyka
Modyfikacja przebiegu szlaku pieszego "Wilczy Szlak" Drukuj
 

Białowieski Park Narodowy informuje, że od dnia 8 marca 2023 r. modyfikuje przebieg szlaku pieszego „Wilczy Szlak", który znajduje się w północnej części Obrębu Ochronnego Rezerwat.

Modyfikacja szlaku dotyczy jednego odcinka (w oddziale 164). Po modyfikacji szlak pieszy przebiegać będzie fragmentem zielonego szlaku rowerowego, zgodnie z oznaczeniem na załączonej mapie.

Przyczyną modyfikacji szlaku są naturalne procesy przyrodnicze, w wyniku przebiegu których powstała, w bezpośredniej bliskości szlaku, znaczna liczba martwych drzew stojących, co stwarza potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu turystycznym. Ogłaszana dzisiaj zmiana przebiegu szlaku wynika z modyfikacji wprowadzonej 25 kwietnia 2019 r., kiedy to zmieniono przebieg szlaku w dwóch miejscach (w oddziałach 161 i 164). Potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu turystycznym w jednym z miejsc (oddział 161) w wyniku działania naturalnych procesów przyrodniczych już minęło i na tym odcinku powracamy do pierwotnego przebiegu szlaku sprzed kwietnia 2019 roku.

Modyfikacja szlaku obowiązuje do odwołania.

png Mapa do pobrania... 2,46 Mb

Link:
https://bpn.com.pl/images/stories/opisy/turystyka/komunikaty/2023/0703/20230301_mapa_bpn_600dpi_zamkniety_szlak_25.png

Białowieski Park Narodowy,
7 marca 2023 r. 
  • Polish
  • English
home