Strona główna arrow Atrakcje turystyczne arrow Rezerwat Pokazowy Żubrów
Rezerwat Pokazowy Żubrów Drukuj
 

Rezerwat Pokazowy Żubrów położony jest przy szosie Hajnówka–Białowieża, ok. 3 km przed Białowieżą. Na powierzchni ok. 27 ha, w warunkach zbliżonych do naturalnych, prezentowane są wszystkie gatunki ssaków kopytnych żyjących w Puszczy Białowieskiej oraz duże drapieżniki. Kto przemierzając szlaki Puszczy Białowieskiej nie miał szczęścia, by zobaczyć żubra, może go zobaczyć w Rezerwacie. Prezentowana jest w nim grupa żubrów, złożona z dorosłego samca, kilku żubrzyc oraz ich potomstwa. W osobnych zagrodach żyją łosie, jelenie, sarny i dziki. Atrakcję stanowi także możliwość zobaczenia wilka i rysia. W Rezerwacie eksponowana jest również grupa koników typu tarpana oraz żubronie - krzyżówki (hybrydy) żubra z bydłem domowym.

Informacje praktyczne:  Na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów wchodzi się poprzez pawilon edukacyjny. W budynku bezpłatnie udostępniona jest interaktywna sala edukacyjna oraz wystawy czasowe - orientacyjny czas zwiedzania to około 30 minut. Spacer po obszarze, gdzie znajdują się zagrody ze zwierzętami, zajmuje około 1 godziny.

UWAGA:
Na teren Rezerwatu Pokazowego Żubrów nie wolno wprowadzać psów i innych zwierząt, z wyjątkiem psów asystujących, zgodnie z Ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

 


 

 

 
  • Polish
  • English
home