Strona główna arrow Oferta edukacyjna
Oferta edukacyjna Drukuj
Kliknij!
 
Zapraszamy do zapoznania się z komercyjną ofertą edukacyjną Białowieskiego Parku Narodowego. W pliku dostępnym poniżej znajdą Państwo szczegóły aktualnie realizowanych tematów zajęć wraz z informacją o czasie ich trwania, formie oraz grupie adresatów. W celu skorzystania z oferty należy pobrać i wypełnić zgłoszenie, które prosimy odesłać na adres e-mail Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

    pdf Oferta zajęć edukacyjnych...

    doc Zgłoszenie na zajęcia edukacyjne - druk...


Cennik zajęć
Prowadzenie zajęć edukacyjnych:105,00 zł za 1 godzinę od 1 grupy.
Prowadzenie zajęć edukacyjnych w Obszarze Ochronnym Rezerwat: 105,00 zł za 1 godzinę od 1 grupy (do 12 osób).

Poniżej przedstawiamy listę osób, które otrzymały certyfikat „Popularyzator Puszczy Białowieskiej" w ramach organizowanego przez Białowieski Park Narodowy kursu edukacyjnego. Z osobami tymi również można kontaktować się bezpośrednio w sprawie przeprowadzenia zajęć z powyższej oferty.

Lucyna Żłobin - tel. 661 492 372
Sylwia Iwanowska - tel. 794 191 045
Alina Jakubowska - tel. 504 982 271
Nina Zin - tel. 721 591 353
Dorota Uryniuk - tel. 501 555 978
Lucyna Kojło - tel. 785 184 867
Grażyna Chyra - tel. 791 496 157
Wioletta Bondaruk - tel. 515 982 956
Jerzy Nesteruk - tel. 608 444 536
 

NIEODPŁATNE ZAJĘCIA DLA PLACÓWEK OBSZARU EUROREGION PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

Zapraszamy placówki oświatowe obszaru Euroregion Puszcza Białowieska do udziału w nieodpłatnych zajęciach prowadzonych przez pracowników Białowieskiego Parku Narodowego. Proponujemy zajęcia w Państwa placówkach oraz w obiektach Parku. W ramach tego działania polecamy następujące tematy zajęć*:

 

PRZYGODA Z ŻUBREM 

Żubr to największy ssak lądowy Europy i nasze „dobro narodowe". Dlaczego? Odpowiedź poznamy na zajęciach kameralnych lub terenowych - w Rezerwacie Pokazowym Żubrów BPN, gdzie można zobaczyć to królewskie zwierzę. W trakcie zajęć kameralnych proponujemy prezentację multimedialną. W terenie uczestnicy korzystają z kart pracy oraz uczą się i bawią na stanowiskach edukacyjnych w Pawilonie Edukacyjnym mieszczącym się w Rezerwacie Pokazowym Żubra. Zajęcia ukazują historię żubrów, biologię tego gatunku, proces przywrócenia żubra naturze i jego ochronę.

W roku 2019 Białowieski Park Narodowy obchodzi 90 rocznicę restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu osób zaangażowanych w restytucję, udało się przywrócić światu ten gatunek, a współcześnie populacja żubrów systematycznie wzrasta. Temat zajęć znakomicie wpisuje się w obchody rocznicy tego ważnego wydarzenia, a także planowany konkurs plastyczny, o którym poinformujemy dodatkową korespondencją.

Czas trwania zajęć: do 3 godzin lekcyjnych
Forma zajęć: prezentacja multimedialna, zajęcia terenowe
Temat przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych
Termin realizacji: cały rok

WIOSNA Z PŁAZAMI

Płazy to zwierzęta często spotykane, jednak z reguły dość słabo znane. Choć nie są tak majestatyczne jak żubry ani barwne jak ptaki, to z pewnością warto bliżej je poznać. Obecnie wszystkie krajowe gatunki płazów podlegają ścisłej ochronie gatunkowej.

Najlepszym okresem do prowadzenia zajęć jest wiosna. Jest to czas, w którym nasz park prowadzi Akcję Czynnej Pomocy Płazom polegającą na zabezpieczeniu miejsc intensywnej migracji tych zwierząt, gdzie szlak ich wędrówek przecina ruchliwa droga. Zajęcia terenowe są poprzedzone prezentacją o płazach. Uczestnicy zajęć poznają biologię płazów, znaczenie i sposoby ochrony tych niezwykle pożytecznych zwierząt. Czynnie uczestniczą w Akcji Pomocy Płazom, w bezpieczny dla siebie oraz zwierząt sposób, przenosząc je na drugą stronę drogi i jednocześnie ucząc się rozróżniać podstawowe gatunki.

Czas trwania zajęć: do 3 godzin lekcyjnych
Forma zajęć: prezentacja multimedialna, zajęcia terenowe
Temat przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych
Termin realizacji: marzec-kwiecień

GRZYBY - CUDA I DZIWY

W Puszczy Białowieskiej występuje połowa gatunków polskiej mykobioty. Można tu spotkać czwartą część wszystkich europejskich gatunków. Ponadto występowanie reliktowych gatunków grzybów daje świadectwo dobrego zachowania naturalnych zbiorowisk leśnych, w tym niektórych - o charakterze pierwotnym. Puszcza Białowieska, a zwłaszcza Białowieski Park Narodowy - to refugium dla wielu organizmów, w tym grzybów, które w innych miejscach Europy bezpowrotnie wyginęły, wraz z niszczeniem lasów naturalnych - obfitujących w martwe drewno.

Celem zajęć jest ukazanie różnorodności biologicznej królestwa grzybów. Bogactwa barw owocników, różnorodności kształtów, rozmiarów, zapachów, sposobów na życie, gatunków chronionych i szczególnie rzadkich.

Czas trwania zajęć: do 3 godzin lekcyjnych; wersja krótka zajęć trwa 1 godzinę lekcyjną
Forma zajęć: kameralna i terenowa, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i naturalnych eksponatów
Temat przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych
Termin realizacji: cały rok

 

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

* w przypadku potrzeby realizacji innego tematu, prosimy o dodatkową informację na podany wyżej kontakt mailowy 
  • Polish
  • English
home